Majówka w amfiteatrze - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Majówka w amfiteatrze

Tarnowski amfiteatr znów „ożyje”.  Pierwszy z koncertów, które zaplanowano w tym sezonie w obiekcie, odbędzie się 1 maja. Na scenie pojawi się tarnowska formacja Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny. Początek wydarzenia o godz. 18.

Oficjalnie zespół Te Fajne Dziewczyny powstał w marcu 2016 r. z inicjatywy kompozytora i aranżera Bartłomieja Szułakiewicza. Działają krótko, ale znają się i przyjaźnią od wielu lat. Połączyła ich miłość do muzyki oraz pasja wspólnego tworzenia. Zespół występuje w składzie: Katarzyna Kalita, Katarzyna Olszewska, Joanna Partyka i wspomniany już Bartłomiej Szułakiewicz.

2 maja zaś tarnowianie będę mieli okazję, by posłuchać Kasi Lins. To wokalistka,  pianistka, kompozytorka i autorka tekstów, wykonująca muzykę autorską, którą najtrafniej określić można jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami soulu i rocka. Artystka otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w dwóch kategoriach – „Album roku pop alternatywny” i „Autor roku”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Z kolei 11 maja zaplanowano koncert  „Od nocy do nocy’” w wykonaniu Joanny Aleksandrowicz z zespołem, podczas którego usłyszeć będzie można najpiękniejsze utwory filmowo-musicalowe. Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalistka młodego pokolenia urodzona w Zduńskiej Woli. Występowała m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Tetaru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Start wydarzenia o 19.

W przedostatni piątek maja na deskach amfiteatru wystąpi Piotr Krępeć z gościnnym udziałem młodego gitarzysty z Chin – Augusta He. Krępeć powszechnie zaliczany jest do grona gitarzystów fingerstyle. W tym nurcie nagrał swoją pierwszą płytę „In Substance”. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych, skłaniając się w stronę muzycznego minimalizmu. Początek koncertu o 19.

O wszystkich koncertach zaplanowanych w amfiteatrze będziemy informować na bieżąco.

(ks)